CZCIONKA:
KONTRAST:

Strona główna Szkoły Doktorskiej Politechniki Opolskiej

Międzynarodowa Multidyscyplinarna Konferencja MKDUS 2.0, odbędzie się w dniach 21-23.06.2023 r. na platformie MS Teams. Ubiegłoroczne edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród Doktorantów pochodzących z Polski, jak i tych zagranicznych. Podczas Konferencji Prelegenci mieli okazję do podzielenia się różnorodnymi zainteresowaniami, a ich inspirujące wystąpienia były znakomitym wstępem do podjęcia dyskusji.

Koszt uczestnictwa w Konferencji bez publikacji wynosi 75 zł, natomiast z możliwością publikacji 275 zł. Serdecznie zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza rejestracyjnego.

Poniżej opis Konferencji:
PANEL ZIELONY (21.06.2023)
Współczesny świat 
W Panelu Zielonym mogą wziąć udział wszyscy doktoranci odbywający kształcenie na polskich i zagranicznych uczelniach wyższych. Możliwość zaprezentowania swych dokonań będą mieli przedstawiciele następujących dyscyplin naukowych: nauk matematycznych, nauk biologicznych, nauk medycznych, nauk fizycznych, nauk o Ziemi i środowisku, nauk o kulturze fizycznej, socjologii.
Czy wiesz, że świat możemy rozpatrywać z różnych perspektyw? Jedni będą postrzegać go jako planetę, na której istnieje życie, inni będą uważali go za przestrzeń, w której zachodzą różnorodne przemiany, a jeszcze inni za ogół, w którym zachodzą relacje międzyludzkie. Czy zastanawiałeś się kiedyś czym świat jest w Twoich oczach? Każdy z nas ma prawo do postrzegania go na swój sposób. W związku z tym, że każdy z nas reprezentuje inną dyscyplinę, świat ma dla nas różne oblicza. Zaprezentuj nam swoją wizję świata podczas III Międzynarodowej Konferencji Multidyscyplinarnej MKDUS 2.0. Może i Ty skłonisz nas do nowych spostrzeżeń.
PANEL CZERWONY (22.06.2022)
Kto Ty jesteś? Interdyscyplinarne ujęcia tożsamości 
Szanowne Doktorantki, Szanowni Doktoranci!
W drugi dzień III Międzynarodowej Multidyscyplinarnej Konferencji Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego MKDUS 2.0 zapraszamy do czynnego udziału przedstawicieli następujących dyscyplin: filozofia, historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki teologiczne, nauki o kulturze i religii, pedagogika.
Temat przewodni tegorocznej edycji panelu czerwonego jest ściśle powiązany z edycją 2022 „Kto Ty jesteś? Interdyscyplinarne ujęcia tożsamości”. Po owocnych dyskusjach podczas zeszłorocznej edycji, chcemy zaprosić Cię do dalszych rozmów o ludzkości i jej relacji ze światem.
Jeśli interesujesz się człowiekiem, jego miejscem w świecie zarówno w perspektywie historycznej, jak i w teraźniejszości, jeśli bliskie Tobie są refleksje aksjologiczne, ontologiczne i egzystencjalne, zastanawiasz się, w co wierzą ludzie, kto lub co jest przedmiotem ich kultu, jakie idee i wartości motywują ich do działania i jakie są tego skutki, zgłoś czynny udział w czerwonym panelu trzeciej edycji MKDUS 2.0.
Podziel się z nami swoją wiedzą i perspektywą badawczą! Opowiedz o swoich badaniach i wnioskach. Razem stworzymy przestrzeń do stawiania nowych pytań i poszukiwania odpowiedzi.
Zapraszamy do udziału zarówno z wystąpieniami w języku polskim, jak i angielskim. Maksymalny czas wystąpienia to 20 min.
 
PANEL FIOLETOWY (23.06.2023)
Wyzwania nauk społecznych w XXI wieku 
Dyscypliny naukowe: ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o polityce i administracji, nauki prawne, psychologia.
Problematyka podejmowana podczas trzeciego dnia Konferencji dotyczyć będzie wyzwań nauk społecznych w XXI wieku. Podczas Panelu Fioletowego słuchacze będą mogli uczestniczyć w Sesji Mistrzów, w trakcie której głos zabiorą wybitni eksperci z zakresu wybranych dyscyplin naukowych, oraz w Sesji Doktorantów, która zostanie podzielona na cztery panele, zgodne z tematyką podejmowaną przez Prelegentów. Po każdym z paneli planowana jest dyskusja nad zagadnieniami poruszanymi przez młodych badaczy. Chcemy zapewnić Doktorantom przestrzeń do żywej wymiany myśli oraz dyskusji nad efektami poszukiwań naukowych. Zależy nam na otwartości, różnorodności tematycznej oraz na prezentacji praktycznych aspektów badań Doktorantów.
Ważne linki:
Wymogi edytorskie i konstrukcja abstraktu: https://tiny.pl/w4lp9
Wzór abstraktu: https://tiny.pl/w4lpg
Regulamin Konferencji: https://tiny.pl/9pv23
Rejestracja ANG: https://tiny.pl/w4n26
Rejestracja PL: https://tiny.pl/w4n28
Link do Konferencji: https://mkdus.usz.edu.pl/